• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
MÜHENDİSLİK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ
 
 
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencileri, 3. Köprü'ye teknik gezi düzenledi. Öğrenciler projenin mühendislik açısından çok önemli olduğunu belirtti.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Raylı Sistemler Kulübü'ne üye öğrenciler ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni ziyarette bulundu. 
 
18 kişilik öğrenci heyetine öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Maliyet Kontrol Mühendisi Samet Özdoğan, Maliyet Kontrol Mühendisi Serkan Camcı ve Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın birlikte hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
İnşaat Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Raylı Sistemler Kulübü Başkanı  Ömer Faruk Ekizler, "Bilindiği üzere, 2020 vizyonuna göre, Türkiye'de 40 bin kilometrenin üzerinde bir raylı sistem ağı oluşturulması bekleniyor. Biz de kurmuş olduğumuz bu kulüple, arkadaşlarımızın okuldan mezun olmadan önce, raylı sistem alanında, bilinçlenmesi, vizyon kazanmasını istiyor veya raylı sistemler konusunda uzmanlaşması için yönlendirmeye çalışıyoruz. Üzerinden raylı sistem geçen en büyük asma köprü olması bizim için köprüyü çok ilgi çekici yapıyor. Raylı sistemin üzerinden geçmesi nedeniyle köprüyü, şantiye sahasını ziyaret etme gereği duyduk. Bu proje, bir prestij projesi... Ben de bu tür bir projede yer almayı çok isterdim. Şu an köprü, birçok alanı kapsadığı için mühendislik açısından çok önemlidir. " dedi. 
 
                                                                                              Mart 2015
KMOP'DEN HABERLER