• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"MÜHENDİSLİK MUHAKEMEMİZİ ARTTIRMAK İÇİN GELDİK"Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri, 3.Köprüye teknik gezi düzenledi. Öğrenciler, mühendislik bilgilerini pekiştiriparttırmak için projeyi ziyaret ettiklerini söyleyerek,projenin mühendislik açısından büyük bir başarı olduğunu belirttiler. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi yurt içindeki üniversitelerden büyük ilgi görüyor. Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Yapı Kulübü öğrencileri, 3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi.

 

35 kişilik heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını dagezerek,; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 

 

Anadolu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Yapı Kulübü Başkanı Ersin Kova, öğrenciler olarak, mühendislik muhakemelerini artırmak için ziyarete geldiklerini söyledi. İnşaat Mühendisliği 4.sınıf öğrencisi olan Ersin Kova, "Şu anda Türkiye'de yapılan en büyük proje.. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok okul projeyi ziyaret etmek istiyor... Medyadan olsun, kendi araştırmalarımız olsun, bu projeyle ilgili bilgilerimiz vardı. Avrupa'da üzerinden demiryolu geçen en büyük asma köprü olacağınıbiliyorduk. Beni en çok etkileyen konulardan biriyse, kule vincin o yüksekliğe nasıl çıktığı ve, o kadar yükseğe nasıl beton basıldığıydı. bunlar hep merak ettiğimiz konulardı cevaplarını yerinde öğrendik Proje mühendislik açısından büyük bir başarı." Dedi.  

 

Ayrıca öğrenciler, 3. Köprü Projesi’nin Türkiye'nin yurt içi ve yurt dışındaki prestijini arttırdığını da sözlerine eklediler.

 

                                                                                                                   Ekim  2014

KMOP'DEN HABERLER