• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ODTÜ'DEN 3. KÖPRÜYE ZİYARET
 
Ortadoğu Teknik Üniversitesi Heyeti, 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi inşaat sahasını ziyaret etti. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Ruhi Tarkan, ziyaretten çok memnun ayrıldıklarını belirtti. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Heyeti, proje sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
9 kişilik heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Proje Kontrol ve Planlama Şefi Süleyman Onur Karaca'nın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Ruhi Tarkan, "ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin takip ettiği, ""Construction Technology ...and Engineering" yani "yapım teknolojisi ve mühendislik" dersi kapsamında, İstanbul'daki büyük ölçekli projeleri ziyaret etme kararı almıştık. 9 kişi ziyareti gerçekleştirdik. Önce sunum ardından, şantiye gezisi gerçekleşti. Gerçekten çok memnun ayrıldık. " dedi. 
 

                                                                                                                     Aralık  2015

 

KMOP'DEN HABERLER