• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÖĞRENCİLERİMİZİN BU PROJEYİ GÖRMESİNİ İSTEDİK
 
 
Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü Heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiyesini ziyaret etti. Yrd. Doç Dr. Arın Yılmaz, 
öğrencilerin uluslararası alanda birçok ilke imza atan ve prestiji olan bu yapıyı görmesini istediklerini söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü Heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasını ziyaret etti. 
 
37 kişilik öğrenci ve akademisyen heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Yrd. Doç Dr. Arın Yılmaz, öğrencilerin uluslararası alanda birçok ilke imza atan ve prestiji olan bu yapıyı görmesini istediklerini belirterek, "Derste bahsettiğimiz kavramların uygulamalarını burada görmek ve imalat aşamasını incelemek çok verimli oldu. Üçüncü köprü ülkemizin devam etmekte olan en önemli projelerden biri olması bu köprüyü ziyaret etme nedenlerimizden birisi...Öğrencilerimizin teoride gördüğü kavramları burada incelemesi mesleki hayatlarının gelişiminde fayda sağladı. Köprünün yapılış aşamalarında gerçekleşen anlaşma ve sorunların birincil ağızdan dinlenmiş olması mesleki hayatta onlara deneyim katacak. Gezide bizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı ekibim adına sizlere teşekkür ederim." dedi. 
 

                                                                                                                     Mart 2016

 
KMOP'DEN HABERLER