• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÖĞRENCİLERİN HAYALİ BÖYLE PROJELERDE ÇALIŞMAK
 
 
Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü akamedisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Başkanı Yard. Doç. Dr Önder Ekinci,"Öğrenciliğimiz zamanında bu tür projeler yoktu. Öğrencilerimize heyecan veriyor. Bütün öğrencilerimizin hayali burada, bunun gibi projelerde çalışmak" dedi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yine ziyaretçiler vardı. Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü akamedisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi şantiye sahasını gezdi. 
 
25 kişilik heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Planlama Mühendisi Osman Murat Demir'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 
 
Kocaeli Üniversitesi Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Başkanı Yard. Doç. Dr Önder Ekinci, "Asrın projelerinden biri bu olduğu için 3. Köprü'yü ziyaret etmek istedik. Birçok teknik gezi düzenliyoruz. Gezilerimizden bir tanesini de, 3. Köprü şantiye sahasına düzenlemiş olduk. Tabi projeyle ilgili bilgimiz vardı ancak yerinde görmek ayrı. Öğrencilerimiz açısından burayı ziyaret etmeleri çok iyi oldu. Daha önce Körfez geçiş köprüsünü de ziyaret etme imkanı bulmuştuk. Öğrencilerimizin hem kıyas imkanları oldu hem de şantiye havası soluma imkanı buldular. Bizim öğrenciliğimiz zamanında bu tür projeler yoktu. Öğrencilerimize heyecan veriyor. Bütün öğrencilerimizin hayali burada, bunun gibi projelerde çalışmak. Önemli olanda aslında bu." dedi. 
 
3. Köprü'nün Türkiye'deki büyük projelerden biri olduğunu belirten Öğretim Üyesi Sinem Şenoğlu ise, "Bu tür büyük bir projede yer almak, yapımını görmek çok önemli. İşin teknik kısmına baktığımızda, bu tür projenin Türkiye'de hayata geçirilebilmesi mühendisler için önemli. Bu köprüde hepsi birarada. Hem estetik var hem de teknoloji ve bir meydan okuma var." açıklaması yaptı.’
 
                                                                                              Nisan 2015
KMOP'DEN HABERLER