• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"ÖĞRENCİLERİN PROJEYİ YERİNDE GÖRMESİ ÖNEMLİ"

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 3. Köprüyü ziyaret etti, projeyi yerinde görme fırsatı buldu. 

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Programı öğretim görevlisi Araştırma Görevlisi Didem Odabaşı, öğrencilerin projeyi yerinde görmesinin çok önemli olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne bu kez İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden ziyaretçileri vardı. İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Programı akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
18  kişilk Kütahya Dumlupınar Üniversitesi heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Programı öğretim görevlisi Araştırma Görevlisi Didem Odabaşı, " 3. Köprü ziyareti çok faydalı oldu. Öğrencilerin hepsi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde okuyorlar.  İş yaşamlarında seçecekleri bölüm bakımından bu gezi önemli. Aralarında yol ana bilim dalını seçmek isteyen öğrencilerimiz de mevcut. Dolayısıyla gelmeleri ve işleri yerinde görmeleri güzel bir fırsattı. Özellikle öğrencilerimizin sorularının yanıtsız kalmayışı çok  önemliydi" dedi.
 

                                                                                                                     Ocak  2016

 

KMOP'DEN HABERLER