• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
OTOYOL HİZMET TESİSLERİNİN YAPIMINA BAŞLANDI
 
 
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yapım çalışmaları devam ederken, eş zamanlı olarak Otoyolu Hizmet Tesisleri'nin yapımına da başlandı. Otoyol Hizmet Tesisleri ile amaç, otoyolda en iyi hizmeti verebilmek. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yapım çalışmaları devam ediyor. Ayrıca eş zamanlı olarak köprü ve otoyolu yolu kullanan araçlara hizmet vermek için tesisler yapılıyor. Otoyolu Hizmet Tesisleri, hem otoyolu kullananların temel ihtiyaçlarını karşılayacak hem de birer şehir içi sosyal alan olacak.
 
Kuzey Marmara Otoyolu Yetkilisi, "Otoyol Hizmet Tesisleri Karayolları OHT Bakım ve İşletme El Kitabı'nda belirtildiği şekilde kısaca, "Yollarda seyahat eden müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile belli bir kalitenin altına düşmeden hizmet verilen tesislerdir." olarak açıklanabilir. Her şehirler arası yollarda görülebileceği burada yolcuların yeme, içme, dinlenme, yakıt, market ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır." dedi.
 
Hem göze hem de doğaya uyumlu çalışmalar yaptıklarını belirten Kuzey Marmara Otoyolu Yetkilisi, "Tesislerin yapımına Şubat Ayı itibari ile başlandı. Tesisler, yolcuların tüm temel ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra; insanlar için birer buluşma noktası olma konusunda gereken tüm niteliklere sahip. Hem göze hitap eden mimari tasarımı, hem doğa ile bütünleşen ortamı, hem de yüksek kalite düzeyindeki ticari işletmeleri ile Otoyol Hizmet Tesisleri gözde birer şehir içi sosyal alan olacak" diye konuştu.
 

                                                                                                                     Mart 2016

 

KMOP'DEN HABERLER