• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
OTOYOLUN EN BÜYÜK VİYADÜĞÜNDE TEMEL DÖKÜMLERİNE BAŞLANDI

Kuzey Marmara Otoyolu’nun inşaatında, en büyük viyadüğün temel çalışmalarına planlara uygun olarak başlandı. 900 metre uzunluğunu aşan viyadükte, 43 ayak olacak.
 
ICA tarafından hayata geçirilen 3. Köprü’nün yapımında büyük bir aşama kaydedilirken, Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki çalışmalar da devam ediyor. Proje kapsamındaki en büyük viyadükte önemli bir adım atıldı. Otoyolun 16 numaralı viyadüğünde, 13 adet temelin dökümü tamamlanırken, ayakların yapımına başlandı. Ayakların yükselmesinin yaklaşık 2 buçuk aylık bir süreci bulması planlanıyor. Proje kapsamında ise toplamda 64 viyadük inşa edilecek.
 
 
GELECEK YIL BİTİRİLECEK
 
 
Uzunluğu 900 metreyi aşan viyadüğün genişliği 44 metre olacak. Bir tarafta 21, diğer yanda 22 olmak üzere 43 ayaktan oluşacak. Önümüzdeki yılın yaz aylarında, inşasının büyük ölçüde tamamlanması hedeflenen viyadük, köprü çıkışından sonraki 4. geçiş viyadüğü olma özelliğini taşıyacak. Kuzey Marmara Otoyolu E2 Kesimi Santiye Şefi Kemal Heyberi, “Projenin en büyük viyadüğünü yapıyoruz. Kış şartları oluşmadan bu süreci bitirip ve kendimize çalışma platformu oluşturacağız. Gelecek yıl sonuna kadar burayı bitirmek gibi bir hedefimiz var” dedi.
 
                                                                                                                       Eylül 2013
KMOP'DEN HABERLER
En büyük viyadük otoyolun en büyük viyadüğü temel dökümlerine başladı temel atıldı