• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJE BİZİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEDİ
 
Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği heyeti, 3. Köprüyü ziyaret etti. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar, projenin katılımcı öğrencileri önemli ölçüde etkilediğini söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yoğun ilgi devam ediyor. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği heyeti, 3. Köprü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
28 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi. Heyet, Asma Köprü Şefinin hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldular. 
 
Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar, "Asya, Afrika, Orta doğu ve Balkanlar bölgeleri olmak üzere; 28 kişi 15 ülke olarak 3.Köprü'yü ziyaret ettik. Gelen öğrencilerimiz Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden mühendislik alanında eğitim alıyor. Dünyada tek olma özelliği ile önemli bir yapıt. Öğrencilerimizin kabiliyetlerinin gelişiminde büyük rol oynayacağını bilgi, birikim, tecrübe ve estetiğin olduğu bir proje. " dedi. 
 
Projenin katılımcı öğrencileri önemli ölçüde etkilediğini belirten Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı, "Teknik gezi ziyaretimiz öğrencilerimizin ilgisini ve dikkatini önemli ölçüde etkiledi. Olumlu geri dönüşler aldık. Şantiye alanında teorik ve pratiğin yansıtılması mühendislik alanındaki arkadaşlarımızı çok memnun kıldı. " diye konuştu. 
 

                                                                                                                     Aralık  2015

 

KMOP'DEN HABERLER