• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJE GÜZERGAHINDA YAYA TRAFİK İŞARETLEMELERİ YAPILIYOR

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi güzergahında otoyol trafik işaretlemeleri ve yol çizgisi çalışmaları yapılıyor. Amaç, trafik ve yol güvenliğinin daha iyi şekilde sağlanması.

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalarda sona geliniyor. Son aşamada, proje güzergahında otoyol trafik işaretlemeleri ve yol çizgisi çalışmaları yapılıyor. Otoyolda 200.000 m2 termoplastik çizgi imalatı yapılacak.

Proje yetkilisi,  "Trafik ve Yol Güvenliğinin sağlanması, trafiğin düzenlenmesi, yolu kullanan sürücü ve yayalara rehberlik etmesi, yol hakkında bilgiler vermesi, gerekli yasaklama ve kısıtlamaların belirtilmesi amacı ile yürütülen çalışmalardır. Bu işaretlemeler; şerit ve banket çizgileri, yaya güvenliğinin sağlanması için hemzemin yaya geçitleri, zebra ve sinyalize kavşaklarda pelikan yaya çizgileri, oklar, yazı ve semboller, kavşak içi, yol ayrım ve katılım kollarında ofset taramalar, yavaşlama ön uyarı çizgileri, yol butonları vb. işaretlemelerden oluşmaktadır. Çift kompenantlı, termoplastik ve soğuk yol çizgi boyası gibi çeşitli boyalarla yapılabilen uygulamalardır" dedi.

Gelinen son aşamayı anlatan yetkili,  " Projemizde toplam 200.000 metrekare termoplastik çizgi imalatı yapılacak. Sadece 10 günde şu ana kadar yaklaşık 20.000 metrekare imalat tamamlanmış olup, bunun 15.000 metrekaresi Avrupa yakasında 5000 metrekaresi Anadolu yakasında yapılmıştır" ifadesini kullandı                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                    Haziran 2016

 

KMOP'DEN HABERLER