• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJE HARİKAYDI
 
Hollanda'nın Avans Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi'ne ziyaret düzenledi. Öğrenciler, hem İstanbul'un hem de projenin harika olduğunu söylediler. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez Hollanda'dan ziyaretçileri vardı. Hollanda'nın Avans Üniversitesi akademisyen ve öğrenciler, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
61 kişilik heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörünün hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını gezerek  proje hakkında bilgi alan  ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
Ziyareti organize eden öğrencilerden Roel Janssen,  Avans üniversitesinde son sınıf mühendislik öğrencileri her yıl, Dünyadaki büyük kentleri ve o kentlerdeki projeleri görmek üzere tur düzenliyor. Bu yıl ziyaret edeceğimiz kent İstanbul'du. Bu yüzden İstanbul ve çevresindeki projeleri araştırdık. 
Ziyarette 58 öğrenci ve 3 öğretim üyesi vardı. Projeyi ilk olarak internet ortamında öğrenme fırsatı bulduk. ICA ile temasa geçtik, teknik gezi talebimiz kabul edildi. Şantiye sahasını gördüğümüzde çok etkilendik. İstanbul ve çevresindeki en önemli proje olarak göze çarpıyor." açıklamasını yaptı.  
 
"İstanbul'da harika zaman geçirdik ve proje de harikaydı." ifadesini kullanan  Janssen, "Ziyaretimizle proje hakkında birçok şey öğrendik. Birçok detaya hakim değildik ve öncelikle 3. Köprü'nün nasıl yapıldığı konusuyla ilgiliydik. Önemli olan köprünün nasıl yapıldığı. Birçok ülkeden birçok mühendisin bu projede yer aldığını öğrendik. Bu da bu projeyi önemli kılan özelliklerden biri. Sorularımıza 3. Köprü çalışanları cevapladı, yardımlarını esirgemedi." dedi. 
 
                                                                                              Mayıs  2015
KMOP'DEN HABERLER