• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJE TEK KELİMEYLE HARİKA
 
Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Bölümü öğrencileri, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesini ziyaret etti. Heyette bulunan Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Bölümü  Öğretim Görevlisi İnşaat Yüksek Mühendisi Fuat Köker, projeyi çok beğendiğini belirterek, bu projenin "Türkiye için gurur kaynağı olduğunu  ifade etti."
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne ziyaretler devam ediyor. Bu kez Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
Heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Öğrenciler Proje Yönetim Ofisi Direktörünün hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve   şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Yozgat Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Bölümü Öğretim Görevlisi İnşaat Yüksek Mühendisi Fuat Köker, "Proje tek kelimeyle harika. Öğrencilerimizle, buraya bir ziyaret düzenledik. Dünya çapındaki mimari yapıyı yerinde görmek, öğrencilerimizle bunu paylaşmak ve milli duygularımızı ön plana çıkarmak istedik. Dünyada eşi benzeri olmayan köprü projesinin, Türk mühendisler tarafından yapılması. çok önemli" dedi. 
 
"Projede emniyet ve can güvenliğinin  üst düzeyde olduğunu  belirten. "Köker, "İş anlayışı ve prensibi olarak, dört dörtlük bir süreç işlediği görülüyor. İnşaat sektörü Türkiye'nin lokomotiflerinden biridir, 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi için ise Türkiye adına  gurur kaynağı diyebiliriz." açıklamasını yaptı. 
 
"Bu köprü bence şaheser" diyen Bozok Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Barış Aslan, "Amacımız 3. Boğaz Köprüsü gezip, nasıl yapılıyor, yapım aşamasında ne gibi teknikler kullanılıyor,, İstanbul'a ne  faydaları olacak gibi sorularımızı yerinde görereköğrenmekti...  Ayrıcaçelik halatların nasıl dizayn edileceğini görerek. köprünün, hybrid bir köprü olduğunu öğrendik." Sözleriyle konuşmasını tamamladı.
KMOP'DEN HABERLER