• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE ASYA KESİMİNDE ÜST YAPI İŞLEMİNİN YARISI TAMAMLANDI

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde, üst yapı işlemleri de büyük hız kazanmış durumda. Avrupa yakasının ardından projenin Asya yakasında da üst yapı işlemlerinin yarısından fazlası tamamlandı. 

 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde köprü ve diğer altyapı yapım işlemleriyle birlikte eş zamanlı olarak üst yapı işlemleri de sürdürülüyor. Üst yapı işlemlerinde büyük aşama kaydedildi. Projenin 44 kilometrelik Asya bölümünde çalışmalar devam ediyor.Avrupa yakasının ardından Asya Yakası'nda üst yapı işlemlerinin yüzde 51'i tamamlandı.  
 
Proje üst yapı çalışmaları yetkilisi, " Ayrı ayrı ekiplerle çalışıyoruz. Üst yapı denilince akla asfalt döküm işlemi geliyor. Asfalt döküm işlemleriyle birlikte büyük oranda ilerleme sağladık. Yol işlerinde asfalt işinin bitmesi işin sonuna yaklaşıldığı ve bitime doğru hızla yol alındığı anlamına gelir. Devamında oto korkuluk ve işaretlemeler gelir. " dedi. 
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Odayeri–Paşaköy arasında toplam yaklaşık 116 km otoyol ve bağlantı yolu yapılıyor.
 

                                                                                                                     Kasım  2015

 

KMOP'DEN HABERLER