• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE AVRUPA KESİMİNDE ÜST YAPI İŞLEMİNİN YARISI TAMAMLANDI

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde, üst yapı işlemleri de büyük hız kazanmış durumda. Projenin Avrupa yakasında üst yapı işlemlerinin yarısından fazlası tamamlandı. 

 
- ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde köprü ve diğer altyapı yapım işlemleriyle birlikte eş zamanlı olarak üst yapı işlemleri de sürdürülüyor. Üst yapı işlemlerinde büyük aşama kaydedildi. Avrupa yakası üst yapı işlemlerinin yüzde 51'i tamamlandı. 
 
Proje üst yapı çalışmaları yetkilisi Seyfettin Hepdinçler, " Sahada, 50 araç ve yaklaşık 100 personelimiz var. Fenertepe,  Odayeri, Çiftalan ve Uskumruköy bölgelerinde ayrı ayrı ekiplerle çalışıyoruz. Üst yapı denilince akla asfalt döküm işlemi geliyor. Asfalt döküm işlemlerinde yüzde 38 gibi bir oranda ilerleme sağladık. Yol işlerinde asfalt işinin bitmesi işin sonuna yaklaşıldığı ve bitime doğru hızla yol alındığı anlamına gelir. Devamında oto korkuluk ve işaretlemeler gelir. " dedi. 
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında Odayeri–Paşaköy arasında toplam yaklaşık 115 km otoyol ve bağlantı yolu yapılıyor.
 

                                                                                                                     Ocak  2016

 

KMOP'DEN HABERLER