• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE, ÜST GEÇİTLER HİZMETE AÇILMAYA DEVAM EDİYOR

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde  Sarıyer'i Garipçe ve Rumeli Feneri köylerine bağlayan ulaşım yolu trafiğe açıldı.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor. Projenin Sarıyer- Demirciköy bağlantısından sonra Sarıyer'i, Garipçe ve Rumeli Feneri köylerine bağlayan üstgeçit çalışmaları da sona erdi. Üstgeçit 31 diye numaralandırılan köprü trafiğe açıldı.

 

Kuzey Marmara Otoyolu E-2 kısmı Sanat Yapıları Şefi Sinan Murat Diler ve ekibinin 10 aylık hummalı çalışmaları sonucu inşası tamamlanan bu köprü, 3. Boğaz Köprüsü Avrupa yaklaşımından çıkışta ilk karşılaşacağınız 5 açıklık, 6 ayaktan oluşan ve 165 metre uzunluğunda bir köprüdür. Köprü projenin 85. kilometresinde. Sarıyer'i  Garipçe ve Rumeli Feneri Köylerine bağlıyor. Çalışmalara, Kasım 2014 tarihinde başlandı. 5.500 m3 beton, yaklaşık 700 ton demir kullanıldı. Zorlu kış şartlarında bile çalışmalar devam etti.

 

Ulaşım yoluna araç yolu dışında yürüyüş yolu da yapıldı, çevre düzenlemeleri hızla devam ediyor. Köprü yolunun trafiğe açılmasıyla aynı zamanda, projede çalışan sürücülerin konforlu bir şekilde yolu geçmesi sağlanacak. Hızla devam eden yol yapım çalışmalarında asfalt, mekanik, beton, mıcır nakilleri artık sivillerin köprünün altından sağlanacak bu da yöre halkının trafiğini ciddi şekilde hafifletecek.

 

                                                                                                  Eylül  2015 

KMOP'DEN HABERLER