• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE ÜST YAPI İŞLEMLERİNİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI
 
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yaz aylarına doğru yaklaşılırken, üst yapı imalatları büyük bir ivme kazandı. Üst yapı imalatının yüzde 70'i tamamlandı.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde üst yapı işlemleri de sürdürülüyor. Üst yapı işlemlerinde büyük aşama kaydedildi. Yaz aylarına doğru yaklaşılırken, üst yapı imalatları büyük bir ivme kazandı. Üst yapı imalatının yüzde 70'i sona erdi.
 
Üst yapı yetkilisi, "Üstyapı imalatı, soğuk karışım ile asfalt olarak da bilinen ve bitüm içeren sıcak karışımın tabakalarından oluşuyor. Özellikle yaz aylarına doğru yaklaşırken havaların da ısınmasıyla üstyapı imalatlarında büyük bir ivme kazanıldı. Proje genelinde toplamda 7 milyon tondan fazla üstyapı imalatı mevcut ve bunun %70'İ tamamlandı. Otoyol güzergahında büyük ilerleme sağlanırken, aynı zamanda Asya ve Avrupa kesimlerinde viyadüklerin asfaltlanması çalışmalarına da başlandı.Köprü üzerindeyse, kumlama, izolasyon ve asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kuzey taşıma yolundaki mastik asfalt imalatlarında büyük ilerleme sağlandı. Sonrasında tamamlanacak taş mastik asfalt çalışmaları ile beraber asfaltlamada son noktaya gelinecek. " dedi.
 

                                                                                                                     Nisan 2016

 

KMOP'DEN HABERLER