• 0°C
    17 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDEKİ İLK ÜST GEÇİT KİRİŞ MONTAJLARI YAPILDI

 

3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde ilk üst geçit kirişleri yerleştirildi. Demirci Köyü ile Sarıyer arasındaki bağlantı yolunda bulunan üst geçide konulan kirişlerle çok yakında otoyol üzerindeki ilk işleyiş sağlanacak.  

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde ilkler gerçekleşmeye başladı: Projenin ilk kirişleri Demirci Köyü ile Sarıyer arasındaki bağlantı yolunda bulunan üst geçide konuldu. 31 metre uzunluğunda, 35 ton ağırlığındaki dev kirişlerle Demirci Köyü ile Sarıyer arasındaki bağlantı sağlanmış oldu. Kirişlerin konulduğu üst geçitte döşeme ve asfalt çalışmasıyla işleyişin sağlanması hedefleniyor, otoyolun bu bölümünün hizmet vereceği belirtiliyor.

 

U-27 üst geçidinin bulunduğu bölümün projede açılacak ilk yol bölümü olduğunu belirten projenin E-2 kısmı Sanat Yapıları Şefi Sinan Murat Diler, " Üst geçidin kirişlerini koyduk, ardından döşemesi ve asfaltını döküyoruz. 115 kilometrelik otoyol projesinde kiriş konulan ilk yer burası. İlk tamamlanan üst geçit, U-27 üst geçidi oldu." dedi.

 

Üst geçidin araçlar tarafından 10-15 gün içinde kullanılır hale geleceğini anlatan Sinan Murat Diler, "Gece- gündüz yaklaşık 30 kişi bu iş için çalıştı. Yağışlar ve kötü hava şartları nedeniyle biraz aksamalar oldu. Ama üst geçit tamamlandı " diye konuştu.

 

Projenin E-2 kısmı Şantiye Şefi Kemal Heyberi ise, "Demirci Köyü’nüe Sarıyer'den bağlantı sağlayacak olan üst geçide montaj yapıldı. 10-15 gün içinde üst geçitten trafik geçişi sağlanacak " ifadesini kullandı.

KMOP'DEN HABERLER