• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDEKİ VİYADÜKLERİN YARIYA YAKINI TAMAMLANDI
 
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yapılacak viyadüklerin 36'sında çalışmalar tamamlandı. Viyadükler hizmete hazır hale getirildi. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde viyadüklerin 7'si daha tamamlandı. Böylece, proje kapsamında toplamda 64 viyadükten 36'sında çalışmalar tamamlanmış oldu. 
 
3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında inşa edilen 116 kilometrelik otoyolda viyadükler önemli bir yer tutuyor. Otoyolun  13.5 kilometrelik kısmı viyadük üzerinden geçilecek. Çalışmalar kapsamında viyadüklerin 7'si daha tamamlandı.  Böylece toplamda 36 adet viyadük ulaşıma hazır hale getirildi. 
 
Proje yetkilisi, viyadüklerdeki çalışmaların eş zamanlı şekilde yürütüldüğünü belirterek, "Birçok viyadükte çalışmalar şu an eş zamanlı olarak devam ediyor. Ekim ayı sonu itibariyle, yaklaşık 220 metre uzunluğundaki viyadük 3(tek kollu), 415 metre uzunluğundaki viyadük 10(çift kollu), 687 metre uzunluğundaki viyadük 25(çift kollu), ve 336 metre uzunluğundaki viyadük 30(çift kollu) da çalışmalar sona erdi. " dedi.  
 
 Bu sonuçla, 13.5 kilometrelik viyadük inşaasında 6, 5 kilometrelik bölümde çalışmalar tamamlanmış oldu. Bu, proje kapsamında toplamda 64 viyadüğün 36'sının, yani yarıya yakınının inşasının bittiği anlamına da geliyor. 
 
Proje yetkililerinin  belirttiği üzere, viyadüklerin tamamlanmasıyla proje çerçevesindeki ulaşımın hızlanması bekleniyor.
 

                                                                                                                     Ekim  2015

 

KMOP'DEN HABERLER