• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"RAMBOLL" MÜHENDİSLERİNDEN 3. KÖPRÜ'YE ZİYARET

 

Dünyaca ünlü mühendislik firması Ramboll'un mühendisleri, 3. Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi. Ramboll'un Vejle Ofisi şefi Soren Sandberg, köprünün yapım hızının etkileyici olduğunu söyledi. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez Danimarka'dan ziyaretçileri vardı. Dünyaca ünlü Mühendislik Firması Ramboll'un mühendis heyeti, 3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 

 

42 kişilik heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.  

 

Firmanın Vejle Büro şefi Soren Sandberg, " Danimarka'da kurulan yaklaşık 11 bin çalışanı olan uluslararası bir mühendislik şirketi olarak dünyadaki önemli projelere 2 yıl aralıklarla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Çalışanlarımızın mühendislik alanındaki gelişmeleri anlamaları ve ilham almalarını amaçlıyoruz" dedi. 

 

3. Boğaz Köprüsü'nden özellikle yapım aşamasındaki hız nedeniyle çok etkilendiklerini belirten Soren Sandberg,"Bu çok heyecan verici projeyi yerinde ziyaret etmek istedik. Danimarka'da da bir çok nehir ve köprü var. Bizim için de köprü yapmak çok ilgi çekici. " şeklinde konuştu.

 

Köprünün dizaynını çok başarılı bulduğunu belirten Şef Proje Müdürü Jacob Tvede ise, "3. Köprü'deki yapım sürecini de incelemeye geldik. Bu bizim için çok ilginç bir yapı. Buradaki yapı, gördüğümüz köprülere göre çok daha yüksek, çok daha büyük. Ayrıca köprünün dizaynı çok iyi tasarlanmış. Köprü hem araç hem de demiryolu trafiğine ev sahipliği yapacak. Bu çok önemli. Köprü bittiği zaman görüntüsü çok başarılı olacaktır" açıklaması yaptı.

 

DANİMARKA BAŞKONSOLOSU DA ZİYARETTEYDİ 

 

Ziyarete Danimarka'nın İstanbul Başkonsolosu  Jesper Kamp da katıldı. Kamp, firma heyetinin ziyareti çok istediklerini belirterek,  "Şu anda dünyada yapılan en büyük köprü projesini ziyaret etmek, gezip görmek için geldik. Hem İstanbul hem de dünya için önemli. Burada dünyanın kapasitesi en yüksek köprüsü de inşa ediliyor. Bu arkadaşlarımız için büyük ayrıcalık. Buraya gelen grubun tamamı, mühendislerden oluşuyor. " diye konuştu. 

                                                                                                                   Eylül  2014

KMOP'DEN HABERLER