• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
SADECE DERSLE OLMAZ, PRATİĞİ DE GÖRMELERİ GEREK
 
 
Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi'ne teknik gezi düzenledi. Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Koordinatörü Rüştü Uçan, "Sadece dersle olmaz, öğrenciler bu ziyaretle iş şartlarını, pratiği de görme şansı buldu" dedi. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerin farklı bölümlerinden de yoğun ilgi var. Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi şantiye sahasını ziyaret etti. 
 
Heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete önce Proje Yönetim Ofisi Direktörü tarafından bilgi verildi. Ardından akademisyen ve öğrenciler ayrıca, 3. Köprü İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Burak Sümer ve Avrupa Yakası İş Güvenliği Şefi Meksut Alev'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Koordinatörü Yardımcı Doçent Doktor Rüştü Uçan, "Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği aslında yeni bir sektör. Sadece ders görerek, ders bilgileriyle öğrencilerin yeterli şekilde eğitim alması mümkün değil. Gerçek anlamda eğitim almaları için bu tür saha gezilerinin çok büyük anlamı var. Bizim için çok faydalı olan bir gezi oldu. Öğrenciler, bu tür yerlerde gelecekte çalışabilir. Öğrenciler, bu ziyaretle iş nasıl yapılıyor, ne yapılmıyor, nelere dikkat ediliyor, bunu görmeleri gerek. Sadece dersle olmaz, çocukların geleceği de, iş şartlarının da görmesi gerekiyor. dedi. 
 
Projenin önemine değinen  Üsküdar Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Koordinatörü, "Projenin içinden demir yolu geçmesi, yük trenlerinin dahi kullanabilecek olması çok önemli. Türkiye'de karayoluna önem verilmiş ancak demiryolu ve deniz yoluna da önem verilmeli. Böylece, hem çok daha büyük oranlarda yük taşımacılığı da yapılmış olacak." ifadesini kullandı. 
 

                                                                                                Haziran  2015 

 
KMOP'DEN HABERLER