• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
SIRADIŞI BİR KÖPRÜ PROJESİ
 
İnşaat Mühendisleri Odası Bursa şubesi üyeleri, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasını ziyaret etti. Bursa İMO Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Bahadır Aksoy, 3. Köprü'nün üzerinden raylı sistem geçen dünyadaki en büyük açıklığa sahip asma köprüsü olacağını belirterek, "raylı sistem ile karayolu aynı seviyede geçiyor, o yüzden sıradışı bir proje" dedi. 
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisi devam ediyor. Bursa İnşaat Mühendisleri Odası üyeleri, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
Heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi ve proje sahasına  teknik gezi düzenledi. 28 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim tarafından karşılandı. Heyet, Asma Köprü Şefinin hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldular. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
Bursa İMO Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Bahadır Aksoy, ziyaretle üyelerimizi görsel olarak da bilgilendirmek istediklerini belirterek, "Türkiye'de ender görebileceğimiz hatta kendi alanında dünyada en özel projelerden biri .. Üyelerimizin yeni teknolojileri yerinde görmelerini istiyoruz. Böyle projeleri yerinde görmek için gayret sarfediyoruz." dedi. 
 
 Aksoy, 3. Köprü'nün dünyadaki en büyük açıklığa sahip köprü olacağını belirterek," Bu tür özel projeler, birçok inşaat mühendisinin çalışma fırsatı bulamayacağı ender gerçekleşen projeler... Bize ufuk açıyor. Karma olduğu için sıradışı bir proje" ifadesini kullandı.

                                                                                                Haziran  2015 

 
KMOP'DEN HABERLER