• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TEKNOLOJİ TRANSFERİ AÇISINDAN DA ÖNEMLİ
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne Türkiye'deki üniversitelerin yoğun ilgisi devam ediyor. Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
Öğrenciler, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi ve proje sahasına  teknik gezi düzenledi. 40 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim tarafından karşılandı. Heyet, Asma Köprü Şefinin hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldular. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler.
 
Abdullah Gül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölüm başkanı Burak Uzal, projenin köprü yapımında yeni teknoloji ve "know how" transferi açısından önemli olduğunu vurgulayarak, "Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi Yapı Kulübü olarak buradayız. Abdullah Gül Üniversitesi Kayseri'deki 2.devlet üniversitesi. Sanayi ve iş dünyasıyla içiçe olarak bilgiyi ürüne dönüştürmek hedefimiz. Bu bakımdan uygulamalı eğitime çok önem veriyoruz. İnşaat mühendisliği, mimarlıkla makine ve elektronik mühendisliği bölümünden öğrencilerle ziyarete geldik. Öğrencilerimizin 1.sınıftan itibaren projeleri yerinde görmelerine çok önem veriyoruz. Özellikle büyük ve uluslararası ölçekteki projelere odaklanıyoruz. Bu proje şu anda devam eden en büyük projelerden biri. Uluslararası işbirliğiyle yapılıyor. Teknoloji ve 'know how' transferi açısından da önemli." diye konuştu. 
 

                                                                                                Haziran  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER