• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TEORİNİN UYGULAMASINI İNCELEME ŞANSI BULDUK

 

Dumlupınar Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümü heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. Heyette bulunan Yrd. Doç. Dr. Nuran Bağırgan, ziyaretle öğrencilerin derslerde gösterilen teorik derslerin uygulamasını inceleme şansı 
bulduklarını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne bu kez Kütahya'dan ziyaretçiler vardı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri, 3. Köprü şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
33  kişilk Kütahya Dumlupınar Üniversitesi heyetine, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Planlama Mühendisi Engin Furkan İnalkaç'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Heyette bulunan Yrd. Doç. Dr. Nuran Bağırgan, "Ziyarete 3 öğretim Üyesi ve 30 öğrenci katıldı. Öğrencilerin çoğunluğu mezuniyet aşamasında olan son sınıflar, kalanlar ise üçüncü sınıf öğrencileri. Mesleki dersleri üçüncü ve dördüncü sınıfta aldıkları için bu sınıfların geziye getirilmesi tercih edildi. Öğrencilerimizin mesleki bilgi ve görgülerini uygulama ile buluşturmak adına büyük projelere gitmeyi istiyoruz. Daha önceki yıllarda Marmaray ve Avrasya tünel projesi de bu kapsamda ziyaret ettiğimiz projelerdendi. 3. Köprü Projesini tercih etme nedenimiz de 3. Köprü inşaatının büyük ve kapsamlı bir proje olması. " dedi. 
 
"Ziyaretimiz öğrencilerimiz ve öğretim üyeleri için oldukça yararlı oldu " diyen Yrd. Doç. Dr. Nuran Bağırgan, "Teorik olarak verdiğimiz derslerin uygulamasını yerinde görerek incelemiş olduk, seminer ile de birçok soruya cevap almış bulunmaktayız. " açıklaması yaptı. 
 

                                                                                                                     Kasım  2015

 

KMOP'DEN HABERLER