• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ
 
Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü üyeleri, 3. Köprü Projesi'ni ziyaret etti, projedeki çalışmaları yerinde görme şansı buldu. Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü Ralli Komodoru Ali Gündüz, Tanıtımların projeyi tanıma anlamında çok yararlı olduğunu belirterek, "Firmaların yetkililerine teşekkürü borç biliriz" dedi.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne spor kulüplerinden de ilgi var. Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü, düzenledikleri yarışma sonrası 3. Köprü Poyrazköy şantiyesini ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı. 
 
 45 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Kulüp faaliyetleri hakkında bilgi veren Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü Ralli Komodoru Ali Gündüz,  "Marmara Açıkdeniz Yat Kulübü, İstanbul Yakuplu'da bulunan "West İstanbul Marina" içinde yerleşik bir kulüp. Kulüp, yelken eğitimi konusundaki faaliyetlerine ek olarak amatör denizcilere Marmara denizi limanlarını  ve yerel kültürlerini tanıtmak üzere yat rallisi olarak adlandırdığımız toplu geziler düzenliyor. Bu kapsamda son olarak 15 tekne ve 45 amatör denizcinin katıldığı bir ralli düzenledik. İlk gününde "Viaport Marina", Tuzla'dan yola çıkan ralli katılanları, Beykoz'daki bir dalyanın idare merkezini ziyaret etti, ertesi gün de Poyrazköy'de toplantıda yapımı süren 3. Boğaziçi Köprüsü Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Üstlenici firma ICA Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer, üyelerimize katılanlarına son derece zengin bir sunum içinde, gayet ayrıntılı bir şekilde hem köprü hem de çevre yolları hakkında bilgi verdi. Toplantı sonrasında ralli katılanlarımızın memnuniyet dolu ifadelerinden, izlenen tanıtımların çok yararlı oldu anlaşılıyordu. Firmaların yetkililerine bütün katılanlarımız adına teşekkürü borç biliriz." ifadesini kullandı. 
 

                                                                                                                     Ekim  2015

 

KMOP'DEN HABERLER