• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"TÜRKİYE İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ESER"
 
Yollar Türk Milli Komitesi heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni ziyaret etti. Heyetteki isimlerden İnşaat Mühendisi ve Eski Bakan Hüsnü Doğan, 3. Köprü Projesi'nin Türkiye için çok büyük bir eser olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez Ankara'dan misafirleri vardı. Faaliyetlerini Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde yürüten Yollar Türk Milli Komitesi heyeti, 3. Köprü çalışma sahasına teknik gezi düzenledi. Geziye katılan 14 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde ağırlandı. Heyete, Karayolları Bölge Müdürü İsmail Kartal tarafından proje ile ilgili sunum yapıldı. Sunumu izleyen heyet, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet, çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını da gezdi. 
 
Heyete, ICA adına Proje İcra Kurulu Üyesi Ahmet Nadir Bağcıl, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi müdürü İsmail Uyar ve 3. Köprü Proje Müdürü Oktay Rauf Basa eşlik etti. 
 
Turgut Özal döneminde Tarım, Orman ve Köy işleri Bakanlığı ile Savunma Bakanlığı yapan inşaat mühendisi Hüsnü Doğan da geziye katılanlar arasındaydı. . 
 
Hüsnü doğan, ""bunlar Türkiye için çok büyük eserler. 1. Köprü 1973'te  İkinci köprü 1988'te yapıldı. Şimdi de 3. Köprü yapılıyor. , Bu projeler  hem Türkiye hem de Dünya açısından  çok önemli projeler. Bu projeyi yerinde görme fırsatı elde etmekten memnuniyet duyuyorum. 
 
                                                                                                Kasım 2014
KMOP'DEN HABERLER