• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TÜRKİYE'NİN ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİNDEN
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerden ilgi devam ediyor. Bu kez  Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademisyen ve öğrencileri, projeye teknik gezi düzenledi. 
 
40 kişilik heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Proje Yönetim Ofisi Direktörünün hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti
 
KATÜ  Araştırma Görevlisi Hasan Sesli, "Amacımız, hedefimiz Türkiye açısından çok önemli proje bir tanesi inşa aşamasında. Biz de bu projeyi yerinde görmek istedik. Türkiye'nin önemli üniversitelerinden biri olmaya aday olarak, bu projeyi öğrencilerimize göstermememiz doğru olmazdı. Öğrencilerimizin tamamına bu fırsatı sunamasak da, merakı olan öğrencilerimizin merakını gidermek temennimizdi. önemli ve iyi bir proje, inşallah hedefe ulaşır." dedi. 
 
Ziyaretin öğrenciler olarak kendilerine vizyon kazandırdığını belirten 4. sınıf öğrencisi KATÜ İnşaat Kulübü Başkanı İrfan Sefa Koç ise, "İnşaat mühendisi olmak istediğimiz için, ülkemizde de böyle çok büyük çaplı bir proje olduğu için görelim istedik. u. Bu tür ziyaretler bize vizyon kazandırır. Bu teoriye pratiğe dönüştürmek için buraya geldik. Yurtdışından da gelenler var. Hem Türkiye için hem de İstanbul için çok büyük yararı olacaktır. Bu yapı hem mühendislik harikası hem de bu projenin  ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olacak." açıklamasını  yaptı. 
 
                                                                                               Aralık 2014
KMOP'DEN HABERLER