• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TÜRKİYE'NİN GELİŞİMİNE ÖRNEK
Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, 3. Köprü Projesi'ne teknik gezi düzenledi. Öğrenciler, projenin Türkiye'nin gelişimi anlamında örnek olduğunu belirtti. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. Uludağ Üniversitesi öğrencileri, proje sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
Uludağ Üniversitesi'nden gelen 18 kişilik heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Proje Kontrol ve Planlama Şefi Süleyman Onur Karaca'nın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.
 
Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Semih Beyicmen, "Mühendislik öğrenci temsilcisiyim. İnşaat Mühendisliği bölümündeki arkadaşlarla birlikte ziyarete geldik. Projenin "farklılığını, büyüklüğünü, özelliklerini öğrenelim" dedik. Bizim için bir örnek, biz de belki böyle büyük bir projede yer alabilir, böyle projeler gerçekleştirebiliriz. Türkiye'nin gelişimine örnek bir proje mukavemet değerleri, üzerinden raylı sistem geçen en büyük asma köprü olması çok önemli." dedi.  
                                                                                              Şubat 2015
KMOP'DEN HABERLER