• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TÜRKİYE'NİN TANITIMINA DA BÜYÜK KATKI
 
Türk Mühendisler Birliği heyeti, 3.Köprü'yü ziyaret etti. Türk Mühendisler Birliği Genel Sekreteri Fatih Oğuz, projenin Türkiye'nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağını belirtti. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yine ziyaretçiler vardı. Türk Mühendisler Birliği üyeleri, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
25 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Türk Mühendisler Birliği Genel Sekreteri Fatih Oğuz, "Türk Mühendisler Birliği olarak geldik, teknik geziler düzenliyoruz. Mesleki etkinlik komisyonumuz aracılığıyla buraya geldik. Bütün projelere gidemiyoruz. 3. Köprü Projesi en önemli, en dikkat çeken projelerden... Biz de Türk Mühendisler Birliği olarak İstanbul'a bu kadar büyük katkı sağlayacak bir projenin nasıl, ne  şartlarda yapıldığını, hangi aşamalardan geçildiğini öğrenmek için buraya geldik. Projeyle alakalı, basından takip ettiğimiz yüzeysel bilgilerle geldik. Şu anda çok ciddi anlamda, detaylı bir sunum aldık. Hem mali, hem işletim hem de çevresel etki boyutuyla ilgili bilgilendirildik. Projenin "en"ler projesi olduğunu gördük. Türkiye'nin ufkunu daha da açacağına, Türkiye'nin sembollerinden biri olup tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi. 
 
                                                                                              Mart 2015
KMOP'DEN HABERLER