• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÜLKEMİZ İNSANINA EN BÜYÜK HİZMETLERDEN BİRİ
 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İnegöl Şubesi heyeti, 3. Boğaz Köprüsü şantiye sahasını ziyaret etti. MÜSİAD İnegöl Şube Sekreteri Emin Süküt, 3. Köprünün ülkemiz insanına en büyük hizmetlerinden biri olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin bu kez Bursa'dan misafirleri vardı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İnegöl Şubesi heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi.
 
16 kişilik heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, Proje Kontrol ve Planlama Şefi Süleyman Onur Karaca'nın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerini ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yöneltti.Ziyaretçilere, köprü ve otoyol şantiye sahasında alınan iş güvenliği önlemleriyle ilgili de bilgi verildi. 
 
MÜSİAD İnegöl Şube Sekreteri Emin Süküt, 3. Köprünün ülkemiz insanına en büyük hizmetlerinden biri olduğunu söyledi. Emin Süküt, "  MÜSİAD olarak teknoloji gezilerini çok önemsiyoruz. Geleceğin işadamlarının gelişmesinde, ticari hayatlarında ilerlemelerinde önemli rol üstlenen MÜSİAD Gençlik Kurulu da, özellikle sektör  gezileri düzenleyerek son teknolojik gelişimleri yerinde görmek, yenilikler hakkında bilgi edinmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. 3. Köprünün seçilmesi de ülkemizde devam etmekte olan, en büyük yatırımlardan biri olduğu için önemli. Ziyaretle, özellikle İnşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin fikir, ufuk, gelişim, araştırma anlamında faydalandığını gördük.  İş hayatlarında yapacakları çalışmalarda bu ve benzeri sektörel gezilerin, büyük yararlar sağlayacağına inanıyoruz. "dedi. 
 
                                                                                                                     Şubat  2016
KMOP'DEN HABERLER