• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÜLKEMİZE EN BÜYÜK HİZMETLERDEN BİRİ

 

 
Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği heyeti, 3. Köprü' yü ziyaret etti. Derneğin Mimar-Mühendis Komite Başkanı Vedat Küçük, 3. Köprü'nün Türkiye'ye yapılan en büyük hizmetlerden biri olduğunu belirtti.  
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yine ziyaretçiler vardı. Edirne merkezli Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. 
 
12 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Balkan İş Dünyası Dayanışma Derneği Mimar-Mühendis Komite Başkanı Vedat Küçük, "Mühendislik harikası olan bu köprü  Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük hizmetlerden biri... Bu memlekete birçok hizmet yapıldı ama hiç biri bu kadar fazla özelliğe sahip değildi. Bu köprü birçok ilki içinde barındırıyor. Ayrıca İstanbul Türkiye'nin geçiş noktası, hem  kıtaları birleştirmek adına hem de Kars'tan Edirne'ye bir köprü olmak adına bu köprü çok önemli. Hem yatırım hem de ulaşım açısından değerlendirilmeli. Bu projede yer alan, çalışan, taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. " dedi. 
 
"Böyle bir yapıyı ziyaret etmek bizim için gurur meselesi." diyen Vedat Küçük, " Bu memleketin bir evladı olarak, bu tür bir şeyin şu anda yapılıyor olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu bizim heyecan verici. Ziyaret sırasında gösterilen ilgiden dolayı da çok mutlu olduk. Teşekkür ediyoruz." açıklaması yaptı.
                                                                                              Şubat 2015
KMOP'DEN HABERLER