• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
VİYADÜK 32 DE KULLANIMA HAZIR
 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde otoyol sahasında çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamındaki 64 viyadükten 6.sı tamamlandı. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesie kapsamında inşa edilen 115 kilometrelik otoyolda viyadükler önemli bir yer tutuyor. Otoyolda yaklaşık 13 kilometrelik kısmı viyadük üzerinden geçilecek. Projede Avrupa yakasında E-2 bölümünde bulunan viyadük 19 (çift kol), E-1 bölümündeki Viyadük 7 (çift kol), A-2 bölümündeki Viyadük 33'ün ardından yine aynı bölümdeki Viyadük 32'de de çalışmalar sona erdi. Viyadük 32 kullanıma hazır ve ulaşıma uygun hale getirildi 
 
Kuzey Marmara Otoyolu A2 Kesimi Santiye Şefi, " Viyadük 32, Çamlık kavşağı içerisinde bulunuyor. Çamlık-Reşadiye bağlantı yolunun 1.Kilometresinde yer alan Viyadük 32, otoyolun 1. ve 2. Köprüyle bağlantısını sağlayacak. 269 metrelik bir viyadük." dedi. 
 
Şantiye Şefi," Viyadük 32'de çalışmalara Ekim 2013'te başlandı. 2014 Mayıs başı itibariyle de çalışmalar sona erdi. 7600 metreküp beton döküldü, 775 ton demir bağlandı. Viyadüğümüz 7 ayaktan oluşuyor. Viyadüğümüz için önce temel kazıları için iş makineleri getirildi, temel kazılarına başlandıktan sonra da beton işlerine başlandı. Temel kazıları ve grobetonları, temel betonları, elevasyonlar, başlıklar, kirişler ve tabliyeler sırasıyla yapıldı." ifadesi kullanıldı. 
 
Viyadük 32, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü üzerinden gelen araç trafiğini Çekmeköy-Alemdağ-Reşadiye istikameti üzerinden TEM Otoyolu üzerinden 3. Boğaz Köprüsü yoluna bağlayacak. 
 
                                                                                              Mayıs  2015
KMOP'DEN HABERLER