• 0°C
    25 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
YAKLAŞIM VİYADÜĞÜNDE TEMELLER DÖKÜLDÜ

 

3.Köprü’nün Avrupa çıkışında yer alan yaklaşım viyadüğünde kazılar bitti, temeller döküldü. Yaklaşım viyadüğü Avrupa Yakası'nda köprü ile otoyol arasındaki ilk bağlantı olma özelliğini taşıyor. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi'nin bütün aşamalarında hummalı  çalışma sürüyor. Projede köprü ile otoyol arasındaki bağlantıyı sağlayacak olan yaklaşım viyadüğünde de süreç hızlı şekilde ilerliyor. Yaklaşım viyadüğünde kazılar bitti ve viyadük ayaklarının temelleri döküldü. Dört ayaklı viyadüğün yapımında bundan sonra tabliye iskelesi ve kalıp işlemine başlanacak. Viyadüğün en büyük ayağının uzunluğu 22 metreyi bulacak. 

 

 
3. Köprü'nün Avrupa Yakası Şantiye Şefi Samet Seyhan, viyadükte kazıların bittiğini söyleyerek, "Yaklaşım viyadüğü ayaklarının temelleri döküldü. Viyadükte bulunan 4 elevasyondan ilk üçü bitirildi. Dördüncü ayağında demir çalışmalarına devam ediliyor" dedi. Viyadük ayaklarının bittiminden sonra yol döşeme işleminin başlayacağını belirten Samet Seyhan, "Viyadükteki tabliyenin iskele ve kalıp kurulum işlemlerine başlandı" diye konuştu. 
 
 
Yaklaşım viyadüğü 3. Köprü'nün Avrupa Yakası'nda köprü ile otoyol arasındaki ilk bağlantı olma özelliğini taşıyor. Viyadük, köprü ana halatının bağlandığı ankraj bloğunun ön tarafında yer alacak. Viyadük çıkışı sonrası otoyol aç-kapa tüneli üzerinden ilerleyecek. Yaklaşım viyadüğünün 2014 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
 
KMOP'DEN HABERLER