• 0°C
    27 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ZİYARETLE ÖĞRENCİLERİN HEDEFLERİNİ BÜYÜTMELERİNİ İSTEDİK
 
Amasya Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi'ni ziyaret etti. Amasya Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü Başkanı Serhat Şenses, ziyaretle öğrencilerin hedeflerini büyütmek istediklerini belirtti. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerin farklı bölümlerinden de yoğun ilgi var. Amasya Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü akademisyen ve öğrencileri, 3. Köprü Projesi'ne teknik gezi düzenledi. 
 
Heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete Proje Bütçeleme Şefi Hüseyin Serhan Tüzün, Planlama ve Raporlama Mühendisi Onur Karaca ile Teknik Ofis Mühendisi Onur Önal'ın hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Amasya Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü Başkanı Serhat Şenses, ziyaretle öğrencilerin hedeflerini büyütme amacı taşıdıklarını belirterek, "Hepsi aynı bölümden yaklaşık 40 öğrenci ve 3 öğretim elemanıyla buraya teknik gezi düzenledik. Amacımız öğrencimizin anlattığımız konuları, verdiğimiz teorik bilgilerin sahada da görmesini sağlamak. En azında yarın çalışabilecekleri ortamla ilgili fikir sahibi olsunlar. Çalışma şartlarını, bir işin bir nebze de olsa nasıl planlandığını ve yapıldığını canlı bir örnekle görmelerini, hedeflerini büyütmelerini istedik. Projeyi medyadan biliyorduk. Yapımı bittiğinde ulaşım problemine olumlu bir etkisi olacaktır. Bu proje mühendislik anlamında ise Türkiye'nin bu alanda kendini aşmak istediği zirve bir proje."dedi

                                                                                                Haziran  2015 

 

KMOP'DEN HABERLER