• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
“BU PROJEYİ ALGILAMAK BİLE ÜSTÜN BİR MÜHENDİSLİK ZEKASI”

 

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ne teknik gezi düzenledi. Ziyarette konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, projenin büyük bir bölümünün Türk mühendisler tarafından gerçekleştiriliyor olmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde çalışmalar devam ederken teknik geziler de aynı hızla ilerliyor. Proje,  sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi heyeti, 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’ni ziyaret etti. 33 kişilik inşaat mühendisleri heyeti, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. 

 

Projenin yapım süreciyle ilgili saha gezisi sırasında bilgi alan heyette bulunan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, “Hepimiz inşaat mühendisiyiz. Bu proje de “en”lerin olduğu bir proje ” dedi.

 

“Bu projeyi algılamak bile üstün bir mühendislik zekası...” diyen Tolga Ok, “3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin inşaasında ağırlıklı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin mühendislerinin görev alması, ayrı bir güzellik” diye konuştu.
 
 
                                                                                                                   Haziran 2014

                                                                                                                   Haziran 2014

KMOP'DEN HABERLER