• 0°C
    24 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ BETON TESİSİNE YEŞİL NOKTA ÇEVRE ÖDÜLÜ
 
Türkiye Hazır Beton Birliği, 1998 yılından beri düzenlediği "Yeşil Nokta Çevre Ödülleri" verildi.  3. Köprü Projesi'nde yer alan Garipçe Beton Tesisi de ödül alan tesisler arasındaydı. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi farklı dallarda ödüller almaya devam ediyor. Türkiye Hazır Beton Birliği'nin, "Yeşil Nokta Çevre Ödülleri" bu yıl da sahiplerini buldu. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri bağımsız ekipler tarafından denetlenerek kriterleri yerine getiren on tesise verildi. 3. Köprü Projesi Garipçe Beton Tesisi de ödüle layık görüldü. 
 
Garipçe Tesis Şefi Hayri Pirgon, "Sektörde çevreye uyumlu üretim yapan, sürdürülebilir açıdan değer ortaya koyan, çevre bilinci ve farkındalığı yüksek bir şirketiz. Ödülün özünde anlamı bu.Ayrıca bu ödülü bir proje tesisi ile alabilmek daha da özel bizim için. Yarışma tarihinde bu bir ilk.THBB Çevre Komitesi çevresel yönetmelikler baz alınarak hazırlanan 50 soruluk bir denetim kitapçığı ile tüm tesisler tarafsız denetim ekipleri tarafından denetleniyor. Denetimde saha ve doküman kontrolü yapılıyor.Bunun sonucunda en yüksek puanı alan tesisler THBB Yönetim Kurulu’nda değerlendirilerek ödül almaya hak kazanıyor." açıklaması yaptı. 
 
Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık ise, "Bu yıl 5'incisini düzenlediğimiz Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'ne üyelerimizin ilgisi gün geçtikçe artıyor. Sektörümüzün çevreye olan duyarlılığı bizi yaşanabilir bir dünya için umutlandırıyor. Çevre bilinci yüksek üretimi teşvik etmek için üye tesislerimiz bağımsız denetçiler tarafından A'dan Z'ye denetleniyor. Yeşil Nokta Çevre Ödülleri'ni kazanan tesislerimiz aynı zamanda Uluslararası Temsil Ödülünü de almaya hak kazanmıştır. Bu tesisler Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından da Türkiye'yi temsilen ödüllendirilecektir. Ne mutlu ki Türkiye Hazır Beton Birliği'nin tüm üyeleri çevreye karşı sorumluluk bilinci ile hareket etmektedir" dedi.
 
Türkiye Hazır Beton Birliği, 1998 yılından beri düzenlediği "Yeşil Nokta Çevre Ödülleri" ile çevre bilinci yüksek bir sektör oluşturmayı hedefliyor.

                                                                                              Nisan 2015

KMOP'DEN HABERLER