• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
3. KÖPRÜ İNŞAATININ ZİYARETÇİLERİ VARDI

 

3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi büyük ilgi görüyor. Boğaziçi Üniversitesi’nden gelen akademisyenler ve öğrenciler, köprü ve otoyol projesini yerinde gördü, proje hakkında bilgi aldı. 

 

ICA tarafından hayata geçirilen 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin yine ziyaretçileri vardı. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden gelen akademisyenler ve öğrenciler proje şantiyesini ziyaret etti.

 

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü’nün organize ettiği ziyarette gruba öncelikle Proje Kontrol Direktörü Cem Erer tarafından bilgi verildi. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer, projenin ihale safhası ve projede gelinen noktayı detaylı şekilde anlattı.

 

ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise, projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) sürecini tamamladığını söyledi.

 

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden gelen akademisyenler ve öğrenciler, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını ziyaret etti.

 

40 kişilik gruba, şantiye alanında Köprü Yapım Müdürü Osman Sarı da eşlik etti. Osman Sarı öğrencilerin yapım süreciyle ilgili sorularını yanıtladı. 

 

                                                                                                                      Aralık 2013

KMOP'DEN HABERLER