• 0°C
    01 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ABD'Lİ ÖĞRENCİLERDEN KÖPRÜ İNŞAAT SAHASINA ZİYARET

 

New York Buffalo Üniversitesi öğrencileri, 3. Köprü inşaat sahasına teknik gezi düzenledi. Amerikalı öğrenciler, dünyanın en geniş ve en uzun asma köprüsünün nasıl inşa edildiğine yerinde şahit olma fırsatı yakaladılar. 

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında düzenlenen teknik geziler devam ediyor.  ICA tarafından hayata geçirilen projenin geçen hafta sonu  ziyaretçileri vardı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ortak lisans programı kapsamında İstanbul'a gelen New York Buffalo Üniversitesi öğrencileri, köprü ve otoyol projesini yerinde gördü, proje hakkında bilgi aldı.

 

Buffalo Üniversitesi grubu, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Öğrenciler, projede gelinen son noktayı detaylı şekilde öğrenme fırsatı buldu. Öğrenci ve akademisyenlerden oluşan 17 kişilik grup, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. Öğrenciler projenin yapım sürecine şahit olurken, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler. Öğrenciler, boğazda tekne turu yaparak, köprü kulelerinin Asya ve Avrupa yakasındaki yükselişini de yakından görme fırsatı buldu. ABD'li öğrenciler, köprü ve otoyol şantiyesine hizmet veren beton santralini de inceledi.

 

 

KMOP'DEN HABERLER