• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ALMAN ÜNİVERSİTESİNDEN KÖPRÜYE ZİYARETAlmanya'daki Hochschule Karlsruhe Technik und Wirtschaft Üniversitesi öğrencileri, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi inşaat sahasına teknik gezi düzenledi. Öğrenciler, 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde gelinen süreci öğrendiler.

ICA tarafından hayata geçirilen 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, üniversitelerden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu kez ziyaretçiler yurt dışından geldi. Almanya'daki Hochschule Karlsruhe Technik und Wirtschaft Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'nden akademisyenler ve öğrenciler köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti.

30 öğrenci ve 2 akademisyen proje hakkında detaylı bilgi aldı ve çalışmaları yakından gördü. Üniversite ekibi, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer öncelikle akademisyenler ve öğrencilere bilgi verdi. Erer, projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Almanya'dan gelen grup, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. Öğrenciler projenin yapım sürecine şahit olurken, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler.

                                                                                                                     Nisan 2014

KMOP'DEN HABERLER