• 0°C
    30 Kasım 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"BU ORGANİZASYONU SAĞLAMAK ÇOK ÖNEMLİ"Belçika'da bulunan Louvain Katolik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, 3. Köprü inşaa sahasını ziyaret etti. Ziyarette konuşan Prof. Dr. Pierre Latteur, projedenin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda çalışmalarıdaki organizasyon başarısına dikkati çekti.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne yurtdışındaki üniversitelerden de büyük ilgi var. Belçika'daki Louvain Katolik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri,  3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi.

 

20 kişilik öğrenci heyeti, öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti

 

Üniversitede görev yapan Prof. Dr. Pierre Latteur, 3. Boğaz Köprüsü'nün sıra dışı bir köprü olduğunu söyledi. Latteur, "Bulunduğu konum ve sahip olduğu açıklık açısından sıra dışı bir çalışma. Köprü kuleleri ve köprünün hibrit bir yapıya sahip olması da buna katkı sağlıyorBu özel projede organizasyonu sağlamak, buradaki çalışanlar arasında koordinasyonu kurmak, işleri yürütmek gerçekten önemli” dedi. 

 

Teknik gezinin öğrenciler için  çok faydalı olduğu mesajını veren Prof. Dr. Pierre Latteur, "Öğrenciler teorik açıdan bilgi alıyorlar. Ancak pratikte, bir binanın bir projenin nasıl hayata geçirildiği konusunda bilgi sahibi değiller. Burada problemi görüyorlar, problemin nasıl çözüldüğünü anlıyorlar"  diye konuştu. 

 

                                                                                                                   Ekim  2014

KMOP'DEN HABERLER