• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
DERSLERDE GÖRDÜĞÜMÜZDEN FARKLI BİR PROJE

 

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesini ziyaret etti. Öğrenciler, projeden çok etkilendiklerini belirterek, “Derslerde gördüğümüzden çok daha farklı bir proje” dedi.

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Proje, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden ilgi görmeye devam ediyor. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri geçen hafta 3. Köprü projesinin misafiri oldu.

 

Yapı ve İnşaat Kulübü öğrencileri önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Öğrenciler, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer, projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Öğrenciler, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. Projenin yapım sürecine şahit olan 30 öğrenci, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler.

 

Öğrencilerden Ozan Dursun Erdem, “Bu çok büyük bir proje. Hayatımızda böyle bir projeye bir kez daha şahit olamayabiliriz. Arkadaşlarımızın böylece ufukları genişliyor. Bu ziyarette beklentimiz karşılandı. Projenin büyük olduğunu biliyorduk ama bu çaplı bir proje olduğunu bilmiyorduk. Derslerde gördüğümüzden çok daha farklı bir proje. Bir demiryolunun geçişinin bu kadar çok fark ettireceğini düşünmemiştim” dedi.

 

3. Köprü projesinin şu an Türkiye’deki en önemli proje olduğunu belirten Bayram Ali Kolçak ise, “Bu kadar muazzam olacağını düşünmüyorduk” diye konuştu.

                                                                                                                     Mayıs 2014

KMOP'DEN HABERLER