• 0°C
    01 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ICA'DAN EĞİTİME DESTEK

 

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin yüklenici firması ICA, eğitime destek vermeye devam ediyor. Kalite, İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Direktörü Alper Baysal, Yönder İlköğretim Okulu’nın minik öğrencilerini ziyaret etti. Öğrenciler ise yaptıkları "3. Boğaz Köprüsü" resimlerini ICA ekibine  hediye etti. 

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi eğitim dünyasından büyük ilgi görüyor. Yönder Okulları'nın talebi üzerine ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal, Yönder İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencilerini, sınıflarında ziyaret etti. Baysal, öğrencilerin yılsonu dönem ödevlerinin konusu olan 3. Boğaz Köprüsü hakkındaki sorularına cevap verdi.
 
Sınıf Öğretmeni Meltem Özçelik, öğrencilerin "Primary Years Programme" adındaki yılsonu ödevleri için bir çalışma yapmaya karar verdiklerini belirterek, "Projenin popülerliği, medyada yer alması öğrencilerin ilgisini çekti. Biz de ICA'yla temasa geçtik. Bu aşamaya gelebileceğimizi sanmıyorduk. Kabul edilince öğrencilerimiz çok sevindi" dedi.
 
Öğrencilerin yapılan sunum sayesinde 3. Köprü hakkında fikir sahibi olduklarını belirten Meltem Özçelik" Öğrencilerimiz kulaktan dolma bilgilere sahipti. Araştırıp sorgulamaları gerekiyordu. Bir bilirkişi üzerinden sorularına cevap aradılar. Alper Bey, sorularını cevapladı, mutlu oldular" ifadesini kullandı.
 
Sınıf Öğretmeni Özçelik, öğrencilerin özellikle otoyol projesindeki doğal yaşama zarar vermeden ulaşım imkanı sağlayan "çevrebilimsel (ekolojik) köprü" fikrinden çok etkilendiklerini belirtti.
 
Öğrenciler, seminer sonrası yaptıkları ve 3. Boğaz Köprüsü'nü betimleyen resimleri de ICA ekibine hediye ettiler.
 
                                                                                                                     Mayıs 2014
KMOP'DEN HABERLER