• 0°C
    27 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İMAR HEYETİNDEN 3.KÖPRÜ İNŞAATINA ZİYARET

 

3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinin ziyaretçileri vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü heyeti, köprü ve otoyol projesini yerinde gördü, proje hakkında bilgi aldı.

 

ICA tarafından hayata geçirilen 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Projenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nden konukları vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nden 20 kişilik heyet proje hakkında bilgi aldı, gelinen son aşamayı yerinde görme fırsatı buldu. 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü heyetine öncelikle Proje Kontrol Direktörü Cem Erer tarafından bilgi verildi. Erer, proje sürecini ve gelinen noktayı detaylı şekilde anlattı. ICA Sürdürülebilirlik ve Çevre Mühendisi Gülden Baydar ise, projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) sürecini tamamladığını söyledi. Heyete İSG-Ç Mühendisi Meksut Alev tarafından iş güvenliği sunumu da yapıldı. Boğaziçi İmar Müdürlüğü heyeti, daha sonra köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını ziyaret etti. Erer, daha sonra heyettekilerin yapım süreciyle ilgili sorularını yanıtladı. 
 
 
Heyette yer alan İnşaat Mühendisi İbrahim Hakkı Şafak, projenin İstanbul'un ulaşım sorununa çare olmak için yapıldığını söyledi. Şafak, "Çalışmaya bakılınca, uygulamada Dünya'nın sayılı örneklerinden biri olacak. Umarım neticesinde, hem çevre hem İstanbul hem de burada yaşayan halka kolaylık sağlayacaktır. Ulaşım açısından iyi bir sonuç çıkacaktır." dedi.  
 
KMOP'DEN HABERLER