• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İSTANBUL İÇİN GELİŞİM DEMEK
 
TÜMSİAD İstanbul Şubesi heyeti, 3. Köprü şantiye sahasını ziyaret etti. Ziyarette konuşan TÜMSİAD İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Yücel Şimşek, "Vizyonumuzu genişletmek için buradayız, bu proje İstanbul için gelişim demek" ifadesini kullandı.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği'nden ziyaret vardı. Heyet, şantiye sahasına teknik gezi düzenledi. 
 
 36 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
TÜMSİAD İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Yücel Şimşek, "Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği küçük ve orta ölçekli KOBİ'lere yönelik bir dernek. Türkiye genelinde 15 binin üzerinde üyemiz var. İstanbul'da Anadolu ve Avrupa yakası olarak 2 şubesi, yaklaşık 2 bin 500 üyesi var. Buraya gelen arkadaşlarımız genelde -tabi diğer sektörler de var ama- inşaat sektöründe iş yapıyor. Köprünün yapımındaki gelişmeleri, teknolojiyi, yapım tekniklerini yerinde gözlemlemek için geldik. Vizyonlarını genişletme çabası için buradayız. " dedi. 
 
3. Köprünün  İstanbul trafiğine orta vadeli bir çözüm olacağını ifade eden Şimşek, "Zamanında ilk 2 köprüde de aynı etkiyi görmüştük. Bu köprü de İstanbul için gelişim demek. Türkiye'nin geldiği nokta heyecan verici… Bu köprüye bakınca üyelerimizle birlikte, "Biz niye yapmayalım?" diye içimizden geçiriyoruz. Önemli bir örnek oluyor." açıklamasını yaptı. 
 
                                                                                              Şubat 2015
KMOP'DEN HABERLER