• 0°C
    28 Ocak 2022
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İSVEǒİN TÜRK KÖKENLİ BAKANINDAN 3.KÖPRÜ ZİYARETİ
 
İsveç İskan ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kaplan, İstanbul ziyareti sırasında 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni de ziyaret etti. Kaplan,  3. Köprü'nün özelliklerinin ileriyi görmek anlamına geldiği mesajını verdi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi bu kez İsveç'in Türk kökenli bakanı Mehmet Kaplan'ı misafir etti. İsveç İskan ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kaplan ve beraberindeki heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Proje Genel Müdürü Mustafa Cılız ve Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer karşıladı. 
 
Proje Genel Müdürü Mustafa Cılız, bakan Mehmet Kaplan ve heyete, proje ve çalışmalarda gelinen son durumu detaylı bir şekilde anlattı. Bakan Mehmet Kaplan, çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gezdi. 3. Köprü kulelerini inceleme fırsatı da bulan Bakan ve heyeti, bol bol fotoğraf çektirdi ve köprüyle ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 
 
Bakan Mehmet Kaplan, proje hatıra defterine ise, "İki kıtayı birbirine üçüncü kez bağlamak, bunu yaparken demiryolunu da yapmak ileriyi görmek demektir. Kolay gelsin, hayırlı olsun" diye yazdı. 
 
Yazılı açıklama da yapan Mehmet Kaplan, "Sayın Mustafa Cılız'la bir araya geldik, 3.Köprü gibi büyük bir ulaştırma projesinde diğer konularla birlikte, çevreyi de göz önünde bulundurmanın önemini ve iş güvenliği konusunu tartıştık" ifadesini kullandı. 
 
Bakan Mehmet Kaplan'a, ziyareti esnasında İsveç'in İstanbul Başkonsolosu Jens Odlander de eşlik etti. 
KMOP'DEN HABERLER