• 0°C
    24 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
İTALYA BAŞBAKANI RENZİ'DEN 3. KÖPRÜYE ZİYARET
 
İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İstanbul ziyareti sırasında 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni de ziyaret etti. Renzi, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve  ASTALDİ Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astaldi ile biraraya geldi. 
 
İtalya Başbakanı Matteo Renzi,  ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde incelemelerde bulundu. Başkent Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen İtalya Başbakanı Renzi, ziyaretinin ikinci gününde İstanbul'da temaslarda bulundu. Türkiye-İtalya İş Forumu'nda konuşan Renzi, 3. köprünün çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Renzi, daha sonra köprü yapımının devam ettiği Garipçe'de yer alan merkez ofisi ziyaret etti. İtalya Başbakanı Matteo Renzi'yi Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turan, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve  ASTALDİ Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astaldi karşıladı. 
 
Renzi'ye, önce Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turan bilgi verdi. İtalya Başbakanı, ardından projede çalışan İtalyan mühendislerden yaklaşık bir saat brifing aldı. Daha sonra projedeki İtalyan çalışanlarla da sohbet eden İtalya Başbakanı Renzi, çalışanlarla fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. 
 
İtalya Başbakanı Renzi, IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ve  ASTALDİ Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astaldi ile de biraraya geldi. 
 
Başbakan Renzi, proje hatıra defterine ise, " İşinizle gurur duyuyorum, "Made in İtaly" deyimi mühendislikte de kullanılabilir. Yaptığınız işle, Avrupa ve Asya'daki kalpleri birleştiriyorsunuz" diye yazdı. 
 
                                                                                               Aralık 2014
KMOP'DEN HABERLER