• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KESİNLİKLE FAYDALI BİR ZİYARETTİ

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri, 3. Köprü inşaatını düzenledikleri teknik gezi ile ziyaret etti. Kafilede yer alan akademisyenlerden İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cenk Karakurt, gezinin öğrenciler için kesinlikle çok faydalı bir ziyaret olduğunu belirtti

 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne üniversitelerin ilgisi devam ediyor. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi mühendislik bölümü öğrencileri ve akademisyenleri projeyi ziyaret etti, çalışmaları yerinde görme şansı buldu. 

 

28 kişilik Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği grubuna öncelikle Proje Planlama ve Raporlama Mühendisi Onur Karaca tarafından bilgi verildi.Hazırlanan sunumu izleyen heyet, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.

 

İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cenk Karakurt, gezi talebinin öğrencilerden geldiğini belirterek, "Öğrencilerimiz ve bizlerin uluslararası düzeyde prestiji olan ve teknik anlamda bir çok ilki barındıran bu projeyi yerinde görme merakı oldukça yüksekti. Böylesi yüksek ve geniş açıklığa sahip bir yapının imalatını ve projesini yerinde görmenin gerek bizlerin gerek de öğrencilerimizin ufkunu açacağını ve özellikle eğitim gören inşaat mühendisliği öğrencilerimize bir öz güven getireceğini düşünmekteyiz." dedi. 

 

 

"Ziyareti kesinlikle faydalı bulduk. " diyen Yrd. Doç. Dr. Cenk Karakurt, "Bir bölüm başkanı olarak keşke imkan olsaydı da tüm inşaat mühendisliği bölümü talebelerimizi o sahada bu atmosferi yaşamalarını sağlayabilseydik demekten kendimi alamıyorum. Projenin detaylarını işin ihale sürecini ve işletme sürecini yerinde öğrenmek çok faydalıydı. Öğrencilerimiz ve bizlerin içinde eksik kalan tek husus köprü inşaat alanına girerek bazı imalatları yerinde görememek olmuştur.. Gezi kafilemize sizlerin gösterdiği samimiyet, ikramlarınız ve ilginizden tüm kafilemizin son derece memnun olduğunu tekrar vurgulamak isterim. " ifadesini kullandı. 

 

                                                                                                                     Kasım  2015

KMOP'DEN HABERLER