• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
KUZEY MARMARA OTOYOLU A-1 KISMINDA KAZI ÇALIŞMALARININ YÜZDE 20'Sİ BİTTİ

 

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Asya bölümündeki 26 kilometrelik A-1 kısmında çalışmalar devam ediyor.

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde köprü yapımının yanı sıra otoyolda da hummalı bir çalışma sürüyor. 116 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu’nun Asya Yakası’ndaki köprü çıkışı 26 kilometrelik alanı kapsayan A-1 kısmında Haziran ayında başlayan yapım çalışmalarında önemli aşama kaydedildi.A1 kısmı otoyol  projesinde toprak işlerinde yüzde 20’lik bir ilerleme sağlandı.

 

Projede gelinen süreci anlatan Otoyol  A-1 Kısmı Toprak İşleri Şefi Barış Günay, "Haziran ayında çalışmalara başladık. Önce dozerlerle bitkisel toprağı yani humusu kaliteli olan toprağı aldık. Bu toprağı peyzaj alanlarında kullanacağız. Bunun için özel depo alanları yaptık. Kotları düzenlemeye başladık " dedi.

 

YILSONU İTİBARİYLE YOL KULLANILABİLİR DURUMA GELİR

 

Proje kapsamında çalışmaların hızlı şekilde yürüdüğünü anlatan Günay, "A-1 Kısmı’nda kazı işlerinin yüzde 20'sini bitirdik. 3 taşeron firmayla çalışıyoruz. 150’ye yakın iş makinesiyle, yaklaşık 700 çalışan iş sahasında görev yapıyor. Nisan ayı itibariyle hızımız daha da artacak. Her şey planlandığı gibi gidiyor " dedi.

 

Toprak İşleri Şefi Barış Günay, yolun kalitesinden ödün verilmediğini söyleyerek, "Yılsonu itibariyle A-1 Kısmı rahatlıkla araç kullanılabilecek duruma gelir. Asfalt dışındaki işler bitecek. Bu güzergahta aracımızla seyahat edebileceğiz" ifadesini kullandı.   

 

                                                                                                                      Şubat 2014

KMOP'DEN HABERLER