• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"LOJİSTİK AÇIDAN BÜYÜK BİR MEYDAN OKUMA"3.Köprü Projesi'ne yurtdışından gelen büyük ilgi devam ediyor. Hollanda ve İsveç'ten gelen işadamları heyeti, projeyi yerinde ziyaret etti. İşadamları projenin özellikle lojistik açıdan büyük bir meydan okuma olduğunu belirttiler. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi yurtdışından büyük ilgi görüyor. Hollanda ve İsveç'ten gelen işadamları heyeti, 3.Boğaz Köprüsü şantiyesine teknik gezi düzenledi.

 

Heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti. 

 

Hollandalı işadamlarından Peter Westra, projenin özellikle lojistik açıdan çok büyük bir meydan okuma olduğunu söyleyerek, " Hollanda'da yapı ve inşaat işleri yapan 15 şirketin temsilcileri olarak buraya teknik gezi düzenledik. Biz de köprüler, siteler yapıyoruz. Gruplar halinde dünyadaki önemli inşaat ve yapılaşma çalışmalarını yakından takip ediyor ve ziyaret ediyoruz. Şimdi de İstanbul'daki 3. Boğaz Köprüsü'nün yapımını yakından gözlemlemek için buraya geldik. Bu bizim açımızdan teknolojik gelişmeleri yakından takip anlamına geliyor. Bu proje, üzerinden demiryolu geçen en büyük köprü projesi. Burada olmak köprüyü görmek ve incelemek gerçekten çok etkileyici. Tabii ki, bir çok kişi burada bulunuyor, çalışmalarda yer alıyor. . Özellikle projeyi lojistik açıdan büyük bir meydan okuma olarak görüyorum" dedi. 

 

Hollandalı işadamı Evert Eikenaar ise, "Biz ülkemizde daha küçük çaplı projeler gerçekleştiriyoruz. Bu çok büyük çaplı, hatta dünyanın sayılı projelerinden biri. Buraya gelmeden önce çok şey bilmiyorduk,projeyi yerinde ziyaret ederek bilgi sahibi olduk. . Burada özellikle organizasyon beni çok etkiledi. Bu tür bir projede böyle bir organizasyon çok başarılı ve çok etkileyici." ifadesini kullandı. 

 

İSVEÇ'İN ÜNLÜ FİRMASI TYRENS'İN HEYETİ DE KÖPRÜDEYDİ 

İsveç'in dünyaca ünlü firması Tyrens'in heyeti de köprüyü ziyaret etti. 15 kişilik heyet, köprü kulelerinin yükselişine şahitlik etti.  Firma yetkilisi Joel Gustafsson, projenin hem bölgesel hem de küresel anlamda büyük projelerden biri olduğunu belirtti. 1942 yılında kurulan Tyrens firması, önde gelen kentsel planlama danışmanlık şirketlerinden biri olarak biliniyor. Tyrens'in dünya çapında 30'u aşkın ofisi, 1,300 'den fazla çalışanı bulunuyor.

 

                                                                                                                   Ekim  2014

KMOP'DEN HABERLER