• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ÖZELLİKLERİYLE YAPIM AŞAMASINDAKİ EN ÖNEMLİ PROJE
 
Alman heyeti, 3. Köprü Proje sahasına teknik gezi düzenledi. Nürnberg Üniversitesi Uygulayıcı Bilimler Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Dekanı Prof. Dr. Thomas Friemann, 3. Boğaz Köprüsü'nün, özellikleriyle şu anda dünyadaki en önemli köprü projesi olduğunu belirtti.
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi üniversiteler ve yurtdışından ilgi görmeye devam ediyor. Almanya'dan gelen inşaat mühendisleri ve akademisyenlerden oluşan 3. Boğaz Köprüsü proje sahasını ziyaret etti. 
  
30 kişilik heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını gezen ziyaretçiler; köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.
 
Heyette bulunan Kuzey Bavyera Eyaleti Otoyol İnşaat Direktörü Andreas Eisgruber, "Biz bir inşaat mühendisleri heyeti olarak buraya geldik. İstanbul'a gezi düzenledik. 3. Boğaz Köprüsü büyük ilgimizi çekti. Şu anda Almanya'da devam eden bu kadar büyük bir proje yok. 100 kilometreden uzun bir otoyol projesi ve 3. Boğaz Köprüsü. Buraya teknik gezi düzenledik. Köprünün elbette bir yararı da olacak. Günde 200 binden fazla araç köprülerden geçiyor. Bu projenin de trafiğe faydalı olacağı bir gerçek. 3. Boğaz Köprüsü tüm boyutlarıyla çok ilginç ve sonuç itibariyle çok estetik bir poje." dedi. 
 
Nürnberg Üniversitesi Uygulayıcı Bilimler Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Dekanı Prof. Dr. Thomas Friemann ise, projenin çok ilginç olduğunu belirterek, "Almanya'da bilgimiz vardı. Geçen yıldan bilgimiz de vardı. Burada çok büyük bir mühendislik çabası görüyoruz. Çok özel bir şantiye sahası. Yapım sırasında ortaya çıkan birçok soruna burada çözüm bulunuyor. 3. Boğaz Köprüsü, özellikleriyle şu anda dünyadaki en önemli köprü projesi." diye konuştu. 
 

                                                                                                                     Ekim  2015

 

KMOP'DEN HABERLER