• 0°C
    24 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE GELİNEN NOKTA OLDUKÇA BAŞARILI
 
İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi heyeti, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne ikinci kez teknik gezi düzenledi. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, 3. Boğaz Köprüsü'nde gelinen noktayı oldukça başarılı ve hızlı bulduklarını söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi devam ediyor. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi heyeti, 3. Köprü şantiyesini ikinci kez ziyaret etti. Heyet, bu kez Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde misafir edildi. 
 
35 kişilik heyet, Karayolları Bölge Müdürlüğü Asma Köprü Şefi Cevat Alim'in hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında detaylı bilgi alma fırsatı buldular. İMO heyeti, sunum sonrası şantiye sahasında Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer ile bir araya geldi. 
 
İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, "İnşaat mühendislerimizden toplam 35 kişi geldi. Geziye yol ve köprü projeleri ile ilgili çalışmalar yapan üyelerimizin dışında mesleğe yeni adım atmış mühendislerimiz de katıldı. Türk mühendisliğinin geldiği noktayı göstermesi açısından son derece önemli olan, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Boğaz Köprüsü inşaatı ülkemiz ve mesleğimiz adına son derece büyük başarılarının olduğu projeler olması nedeni ile elimizden geldiğince üyelerimizi bu güzel projeler ile buluşturmaya gayret gösteriyoruz.  Projeye yoğun ilgiden dolayı malum sınırlı sayıda üyemizi geziye götürebiliyoruz. Halen projeyi görmek isteyen birçok üyemiz mevcut. Kedi yollarının yapıldığı, ana kabloların çekildiği, halatların montajının yapıldığı, çelik tabliyelerin montaj işleminin tamamlandığı, bağlantı yollarının çoğunun tamamlandığını gördük. 3. Boğaz Köprüsünde gelinen noktayı oldukça başarılı ve hızlı bulduk." dedi. 
 

                                                                                                                     Ekim  2015

 

KMOP'DEN HABERLER